اعتبار سنجی فروشنده

اعتبار سنجی فروشنده

اعتبار سنجی فروشنده نیاز بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها می باشد. دلیل این امر معاملات بین شرکت ها در نقاط مختلف جغرافیایی می باشد. خیلی از معاملات بین شرکت ها در شهرهای مختلف یک کشور و یا بین کشورهای مختلف صورت می پذیرد. به همین دلیل نیاز به اعتبار سنجی خریدار یا اعتبارسنجنی فروشنده طرف معامله می باشد.

برای مثال یک شرکت در زاهدان دنبال خرید یک نوع بطری برای بسته بندی نوشیدنی است که می خواهد آن را تولید کند. پس از جستجوهای مختلف در اینترنت، یک تولید کننده بطری را در شهر خوی در استان آذربایجان پیدا کرده است. حال می خواهد که خریدش را از آن شرکت انجام دهد.

در مثالی دیگر، یک شرکت در ایران شرکتی را در شهر رم در ایتالیا یا مونیخ در آلمان پیدا می کند. وی می خواهد با آن شرکت معامله ای را انجام دهد. ولی هیچ شناختی از آن شرکت ندارد. طبعا از واریز پول به حساب آن شرکت ترس دارد. مبادا پولش را واریز کند و هیچوقت کالایی را دریافت نکند. یا حتی فروشنده کالا را برای ایشان ارسال کند ولی کالای دریافتی بدون کیفیت باشد.

مشکلات عدم اعتبار سنجی فروشنده

مشکل اصلی اینجاست که به دلیل دوری راه و ندیدن رو در روی طرفین و همچنین عدم شناخت قبلی طرفین، انجام معامله سخت است. در این مواقع امکان بروز مشکل در انجام معامله وجود دارد. در ابتدایی ترین حالت چند اتفاق زیر ممکن است روی دهد:

۱ – شخص خریدار با وجود تمامی مشکلات و هزینه ها راهی سفر می شود. وی پس از دیدن شخص یا شرکت فروشنده و اعتماد لازم به ایشان را کسب می کند. خریدار وجه را می پردازد و کالاهای خود را دریافت می کند.

۲ – شخص خریدار با گپ و گفت تلفنی یا ایمیلی، به ایشان اعتماد کرده و منتظر دریافت کالا شود.

۳ – در صورت نبودن تحریم ها، شخص خریدار برای فروشنده اعتبارات اسنادی داخلی یا خارجی ایجاد می کند. او پس از رسیدن کالا به دستش، مبلغ فروشنده را آزاد کرده و وجه را می پردازد.

در هر یک از روش های فوق ریسک ها و هزینه های بسیار زیادی وجود دارد. این ریسک ها انجام معامله را برای طرفین، بالاخص خریدار به تجربه ای تلخ تبدیل می کند.

راه حل شرکت داری برای اعتبار سنجی فروشنده

ما در شرکت داری دهها سال در زمینه های فوق الذکر تجربه داریم. خیلی مواقع با اعتماد اولیه کارمان به خوبی پیش رفته است. برخی از مواقع هم با کلاهبرداری و ضرر مواجه شده ایم. برای همین به جهت امن کردن معاملات بین خریداران و فروشندگان کالا و خدمات، اقدام به راه اندازی پلتفرم شرکت داری نموده ایم.

بهترین حالت این است که در شهرها و کشورهای مختلف یک شرکت واسطی وجود داشته باشد. این شرکت برای اولین معامله، به درخواست خریدار به محل شرکت فروشنده مراجعه می نماید. دفتر یا فروشگاه یا انبار فعال فروشنده را می بیند. مستندات شغلی و مجوزهای فروشنده را رویت می کند. بر اساس چک لیست خریدار، موارد خواسته شده را چک کرده و ممیزی می نماید. در انتها نیز نتایج لازم را به خریدار می دهد. در اینصورت انجام معامله با آسودگی خیال خریدار و حتی فروشنده صورت می پذیرد.

پلتفرم شرکت داری چه کمکی به ما می کند؟

در پلتفرم شرکت داری فریلنسرهای متخصصی که کارشان اعتبارسنجی خریدار یا فروشنده و یا دیگر تخصص های مرتبط با همین کار هست وجود دارند. روز به روز دایره وجود این افراد بیشترو بیشتر خواهد شد تا اینکه سراسر نقاط را بتوانند پوشش دهند.

در اینصورت شما می توانید یک پروژه در این پلتفرم با موضوع اعتبار سنجی فروشنده ثبت نمایید. محل انجام فعالیت را در کشور، استان و شهر مقصد تعیین کنید.

در اینصورت پلتفرم به صورت اتوماتیک، به افرادی که در زمینه مورد نظر شما فعالیت می کنند یک ایمیل اطلاع رسانی ارسال می کند. پلتفرم شرکت داری آنها را از پروژه شما باخبر می سازد. این پلتفرم از افراد مربوطه می خواهد که به صفحه پروژه شما مراجعه کرده و برایتان پیشنهاد مالی و زمانی ارائه کنند.

شما می توانید به راحتی پروفایل هر یک از پیشنهاد دهندگان را مشاهده فرمایید. شما به کسی که از هر نظر ایشان را برای انجام کارتان مناسب می دانید کار را خود را می سپارید. وی به محل فروشنده مراجعه نموده و بازرسی های مورد نظر شما را انجام می دهد. شما با خیال آسوده می توانید کارتان را با ایشان به انجام برسانید.

مالکین شرکت داری، همواره دغدغه های خود را بهبود فضای کار و تجارت برای بنگاههای مختلف اقتصادی در سرتاسر جهان می دانند. آنها مداوم در این جهت می کوشند تا با ایجاد ابزارهای مختلف به صورت بسیار مقرون به صرفه به شرکت ها و اشخاص کمک کنند. در نتیجه کسب و کار ها با اطمینان و سرعت بیشتری شرکت خود را ثبت و توسعه می دهند.

اعتبار سنجی فروشنده چگونه انجام می شود؟

فریلنسر در زمان معین به محل شرکت فروشنده در هر نقطه از دنیا مراجعه می کند. وی شرکت تولید کننده یا فروشنده را بر اساس چک لیستی که شما از ایشان خواسته اید اعتبارسنجی می کند. فریلنسر نتیجه گزارش خود و اسناد درخواستی را از تولید کننده / فروشنده مربوطه اخذ نموده و برای شما در سامانه آپلود می کند. بدین صورت شما با خیال آسوده تری می توانید نسبت به انجام معامله خود با آن تولید کننده / فروشنده پرداخته و معامله خود را انجام دهید.

پلتفرم شرکت داری ابزارهای مختلفی را در اختیار مدیران و مالکین شرکت ها قرار می دهد. این ابزار این امکان را به مدیران ارشد شرکت ها و کسب و کارها می دهد که شرکت داری خود را راحتتر انجام دهند. آنها می توانند در عین کم شدن هزینه ها و خطرات سفر، شرکت خود را با هزینه کمتر، در زمان کمتر و با بهره وری بیشتری اداره کنند.

نظر